ANASAYFA

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BEYANI

ELCAB KABLO SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BEYANI

 

Elcab Kablo İnsana ve Çevreye Duyarlı Üretimle Büyümeyi Hedefliyor. Türkiyenin lider kablo üreticilerinden biri olan Elcab Kablo  için sürdürülebilirlik tüm kurum kültürünün ve değerlerinin özünü oluşturuyor. 25 yılı aşan köklü üretim gücümüzü yaşadığımız gezegene, çevreye, ekonomiye, topluma, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza değer katacak şekilde kullanıyor; sürdürülebilirlik stratejimizi de bu temellere oturtuyoruz.

Elcab Kablo Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne uygun, sahip olduğu sürdürülebilirlik politikası kapsamında, doğanın tüm topluma ve gelecek nesillere ait olduğu bilincini temel almaktadır.

Temellerini değerlerimizden alan yol haritamızla, 2025 yılına kadar karbon emisyonlarını %5 azaltmayı hedefliyoruz. 2030 yılına kadar karbon emisyonlarını %10 azaltmayı hedefliyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmayı hedefliyoruz.  Bu kapsamda önümüzdeki 5 yıl içinde sürdürülebilirlik stratejimizi de yeniden tasarlıyor ve günümüzün talep ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde sürekli güncelliyoruz. Tüm iş süreçlerimizi, yatırımlarımızı ve organizasyon yapımızı yeniden yapılandırma çalışmalarımıza da hız verdik. Verimlilik ve yüksek kaliteden taviz vermeden kaynaklarımızı daha etkin kullanarak, kalıcı değerler üretmek en büyük amacımız.

Bu anlamda dünya trendlerine paralel olarak rekabet gücümüzü de artıran yeni ürün ve çözümler geliştirirken insan ve çevreye duyarlı olmasına özen gösteriyor, verimliliği esas alan en yeni teknolojilere yatırım yapıyoruz. Elcab Kablo’nun en yeni yatırımlarından Çaycuma fabrikasında kullanılan sürdürülebilirlik çalışmalar yaparak enerji tasarrufu yapmayı ve daha düşük karbon salınımı hedefliyoruz.

Bunun dışında müşterilerimizin, satış kanallarımızın ve son tüketicilerimizin, ürünlerimizden ve bizden beklentilerinden biri de geri dönüşüm ve çevreye verdiğimiz değer.  Bu duyarlı beklentiye yanıt verebilmek adına tehlikeli ve tehlikesiz atıkları ayrıştırmayı başarıyla tamamladık.

Böylece operasyonel verimliliğimizi artırarak, dünyanın dört bir yanından müşterilerimizin beklentilerine daha hızlı cevap vermeye odaklanacak ve daha çevreci ürünlerle de ürün portföyümüzü zenginleştireceğiz.

 

Elcab Kablo Yönetim Kurulu Başkanı

Nejdet Tıskaoğlu